EHDOKKAAT PUHEENJOHTAJAksi

Katju Aro, Helsinki, puolueen puheenjohtaja, kaupunginvaltuutettu, taiteen maisteri


ehdokkaat varapuheenjohtajaksi

Eino Heikkilä, Helsinki, tohtorikoulutettava, filosofian maisteri
Anni Rolig, Helsinki, yrittäjä, sosionomi
Anu Saari-Gomez, Porvoo, merkonomi, osa-aikainen yrittäjä
Emilia Taskinen, Helsinki, liikennesuunnittelija, tekniikan kandidaatti
Linnea Tuominen, Vihti, rakennusinsinööri


ehdokkaat puoluesihteeriksi

Eino Heikkilä, Helsinki, tohtorikoulutettava, filosofian maisteri
Salla Mistola, Helsinki, kulttuurituottaja YAMK, filosofian maisteri


EHDOKKAAT puolueVALTUUSKUNNAN
PUHEENJOHTAJAksi

Minna Karvonen, Tampere, oikeustieteen maisteriopiskelija
Anni Rolig, Helsinki, yrittäjä, sosionomi
Linnea Tuominen, Vihti, rakennusinsinööri


EHDOKKAAT PUOLUEVALTUUSKUNNAN
VARAPUHEENJOHTAJiksi

Eino Heikkilä, Helsinki, tohtorikoulutettava, filosofian maisteri
Miska Karhu, Turku, opiskelija
Minna Karvonen, Tampere, oikeustieteen maisteriopiskelija
Anni Rolig, Helsinki, yrittäjä, sosionomi
Emilia Taskinen, Helsinki, liikennesuunnittelija, tekniikan kandidaatti
Linnea Tuominen, Vihti, rakennusinsinööri
Marjo Laukkanen, Rovaniemi, sairaanhoitaja


Sirpa Acquah, Espoo, sosiaaliohjaaja, sosionomi, ammatillinen opettaja
Lauri Alhojärvi, Helsinki, soitonopettaja, väitöskirjatutkija, filosofian maisteri
Elina Arola, asiakasneuvoja, filosofian maisteri
Leif Hagert, Uusimaa, freelancer, radiotoimittaja
Eino Heikkilä, Helsinki, tohtorikoulutettava, filosofian maisteri
Suvi Helle, Helsinki, sosionomi, luonnontieteiden kandidaatti
Miska Karhu, Tampere, opiskelija
Mira Kautto, Helsinki, tanssitaiteiden maisteri
Marjo Laukkanen, Rovaniemi, sairaanhoitaja
Juhani Mastokangas, Jyväskylä, sisällöntuotannon pätkätyöläinen, yhteiskuntatieteiden maisteri
Salla Mistola, Helsinki, kulttuurituottaja YAMK, filosofian maisteri
Eve Orhanli-Viinamäki, Rovaniemi, tutkimusapulainen, yhteiskuntatieteiden kandidaatti
Noora Pasanen, Turku, esittävän taiteen kandidaatti
Annukka Pesonen, Oulu, yhteiskuntatieteiden maisteri
Marjukka (Mammu) Rauhala, Lohja, koordinaattori, sosionomi (AMK), teatteri-ilmaisun ohjaaja (AMK)
Anni Rolig, Helsinki, hyvinvointivalmentaja
Anu Saari-Gomez, Porvoo, merkonomi, osa-aikainen yrittäjä
Emily Rose Scrivani, Porvoo, Masters of Art In Women's and Gender Studies
Asta Silvanne, Kokkola, insinööri
Emilia Taskinen, Helsinki, liikennesuunnittelija, tekniikan kandidaatti
Kea Tossavainen, Tampere, ohjelmoija, Bachelor of Science
Linnea Tuominen, Vihti, rakennusinsinööri
Terhi Varonen, Helsinki, opintosihteeri, yhteiskuntatieteiden maisteri ja humanististen tieteiden kandidaatti
Esther

ehdokkaat Puoluehallituksen jäseniksi


Mauri Aarniosuo
Sirpa Acquah,
Espoo, sosiaaliohjaaja, sosionomi, ammatillinen opettaja
Elina Arola, Tampere, Asiakasneuvoja, filosofian maisteri
Pia Brandt, Helsinki, opettaja, filosofian maisteri
Jussi Hattara, Turku, järjestelmäasiantuntija, insinööri
Eino Heikkilä, Helsinki, tohtorikoulutettava, filosofian maisteri
Suvi Helle, Helsinki, sosionomi, luonnontieteiden kandidaatti
Elina Huttunen
Asta Hyvärinen
Konsta Hyötylä
Elina Ikävalko

Valo Inkinen, Helsinki, opiskelija
Anna Jensen, Helsinki, väitöskirjatutkija, taiteiden maisteri, filosofian maisteri
Laura Jäntti
Miska Karhu, Tampere, opiskelija
Minna Karvonen, Tampere, oikeustieteen maisteriopiskelija
Mira Kautto, Helsinki, tanssitaiteiden maisteri
Susanna Koivistoinen
Irmeli Laitinen

Marjo Laukkanen, Rovaniemi, sairaanhoitaja
Juhani Mastokangas, Jyväskylä, sisällöntuotannon pätkätyöläinen, yhteiskuntatieteiden maisteri
Vilja Myllyviita, Helsinki, opiskelija, valtiotieteiden kandidaatti
Sara Mäkäräinen
Annika Pajuluoma
Noora Pasanen, Turku, esittävän taiteen kandidaatti
Annukka Pesonen, Oulu, yhteiskuntatieteiden maisteri
Sanna Posio
Tapio Rantamaa
Marjukka (Mammu) Rauhala, Lohja, koordinaattori, sosionomi (AMK), teatteri-ilmaisun ohjaaja (AMK)
Pirkko Rautavaara, Kerava, kasvatustieteen maisteri
Anni Rolig, Helsinki, hyvinvointivalmentaja 
Annamaija Saarela
Emily Rose Scrivani, Porvoo, Masters of Art In Women's and Gender Studies
Asta Silvanne, Kokkola, insinööri
Emilia Taskinen, Helsinki, liikennesuunnittelija, tekniikan kandidaatti
Linnea Tuominen, Vihti, rakennusinsinööri
Merja Turunen
Brigantia Törnqvist
Nea-Maria Törmänen

Terhi Varonen, Helsinki, opintosihteeri, yhteiskuntatieteiden maisteri ja humanististen tieteiden kandidaatti
Asta Vuori
Esther

Katso täällä esittelyt ehdokkaista.

Ehdokkaat puoluevaltuuskunnan
jäseniksi